Інститут світової політики презентував 24 червня результати масштабного опитування щодо європейських прагнень України, проведеного в шести найбільших країнах ЄС: Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Великобританії та Польщі.Це безпрецедентне опитування виявило найбільш поширені стереотипи щодо України у державах-членах ЄС, та їхнє ставлення до вступу України в Європейський Союз. Зокрема, громадянам ЄС було запропоновано назвати три головні асоціації з Україною та перераховувати аргументи на користь і проти членства України в ЄС.Повний текст публікації можна завантажити тут.
«Опитування у ключових країнах ЄС засвідчило, що жодної українофобії серед громадян ЄС немає. Двері Європейського Союзу залишаються відкритими перед українцями. Але лише у тому випадку, якщо нам вдасться подолати найболючіші хвороб Української держави – корупцію, вплив олігархів та бідність. Таким чином прагнення громадян ЄС та українців, які також вимагають радикальних реформ, співпадають», – прокоментувала результати опитування директорка ІСП Альона Гетьманчук.
{1}
{2}
Альона Гетьманчук, директорка Інституту світової політики, презентувала ключові висновки соціологічного опитування «Що думають європейці про Україну?»
{3}
Курт Маклеод, Віце-президент Pact Inc
{4}
Роланд Ковач, Директор Pact в Україні
{13}
Фелікс Шиманський-Гаєр, координатор проекту «Німецькі та Європейські студії» Національного університету «Києво-Могилянська академія», та Йоанн Заячковскі, лектор Фонда ім. Роберта Боша та НаУКМА
{5}
Андреас фон Бекерат, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні, та Богдан Яременко, голова правління “Майдан закордонних справ”
{7}Богдан Гаврилишин, економіст, громадський діяч, меценат
{6}
Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень
{8}
{9}
{10}
{11}
Едмон Юе, французький військовий експерт
{12}
Опитування було проведено компанією TNS на замовлення Інституту світової політики у рамках проекту «Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації», який здійснюється за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.
Всього було опитано 5 594 особи (віком від 16 до 54 років) у 6 найбільших за кількістю населення країнах ЄС: Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції (це більше половини мешканців ЄС — майже 360 млн. осіб із загальної кількості в понад 500 млн.). Опитування проводилось методом Інтернет онлайн-омнібусу з 29 травня по 4 червня 2015 року.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.