Інститут світової політики та Кавказький дім (Тбілісі) організували Університет з вивчення конфліктів і розвитку в рамках проекту «Україна: вихід з кризи через діалог», що реалізується за підтримки Посольства Великобританії в Києві.Загалом, 32 учасники з України, Росії, Молдови, країн-членів ЄС і Грузії взяли участь у шестиденному лекційному курсі (18-23 травня) у Батумі (Грузія).Лекторами стали провідні експерти-конфліктологи, які розповіли про коріння конфліктів, природу націоналізму, особливості політично-суспільної трансформації на пострадянському просторі та на основі конкретних прикладів проаналізували шляхи врегулювання конфліктів.
{1}
Викладач Державного університету Грузії Іль’ї Георгій Майсурадзе пояснив феномен національної ідентичності й етнічних конфліктів, експерт Інституту розвитку і соціальних ініціатив (IDIS) – “Viitorul” Корнела Чуря розповів про націоналізм і державне будівництво в Молдові, а ірландський експерт з Saferworld Доріанна Куні проаналізувала роль міжнародних акторів в трансформації конфліктів, детально дослідивши досвід Північної Ірландії.
{5}
{1}
Директор Інституту Кавказу Александр Іскандарян дав лекцію на тему: «Політична і соціально-економічна трансформація у пострадянських державах, формування національних держав» та проаналізував конфлікт навколо Нагорного Карабаху.
{2}
Заступник секретаря Ради національної безпеки Грузії Івліан Хаіндрава розкрив особливості грузинсько-осетинського та грузинсько-абхазького конфліктів.
{7}
Темою першої лекції професора Інституту політології Тартуського університету В’ячеслава Морозова став «Російський націоналізм та ідентичність», а в другій лекції він розповів про політику Росії стосовно сусідніх країн.
{4}
Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень (Україна) Ігор Семиволос також дав дві лекції: «Український націоналізм» й «Російсько-український конфлікт: Погляд з України».
{3}
Лектор Тбіліського державного університету Ніколас Самхарадзе розповів про перебіг і врегулювання конфліктів на Кіпрі та Косово.
{6}
Мета спільного проекту ІСП та Кавказького дому «Україна: вихід із кризи через діалог» полягає у сприянні врегулювання конфлікту між Україною і Росією шляхом налагодження діалогу між російськими та українськими експертами.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.