Проекти

b-00006412-a-00001194
Тематична панель “Україна-Грузія”

14:58 24-12-2012

У листопаді 2010 року Інститут світової політики за підтримки Посольства Грузії в Україні запустив тематичну панель «Україна-Грузія». Своєю ініціативою ІСП прагнув підтримати ліберальні реформи у Грузії та зміцнити українсько-грузинські відносини як на політичному, так і на особистісному рівнях.У рамках проекту було проведено ряд різноманітних заходів, серед яких подіумні дискусії грузинських спікерів для українських експертів, дипломатів, урядовців; відео-конференції Київ–Тбілісі, Медіа-клуби за участю грузинських спікерів, фотовиставки та Сінема-клуби. Презентація тематичної панелі «Україна-Грузія» відбулася 11 листопада в ІСП .
{1}
У рамках презентації відбулася перша подіумна дискусія з віце-прем’єр-міністром Грузії, державним міністром з питань євроатлантичної інтеграції Гіоргі Барамідзе. Повну версію дискусії грузинського віце-премєра з українськими експертами та журналістами читайте тут.
{2}
23 листопада 2010 року ІСП презентував фотопроект «Грузія 2000 vs. Грузія 2010» у Києві. Спеціальний фотопроект дозволив побачити дві реальності з різницею у десятиліття, відчути поклик Кавказу і подих грузинського вітру змін.
Грузія у 2000 та у 2010 роках – це дві різні реальності, що власне і демонструє спеціальний фотопроект. На більшості фотографій одні й ті ж райони, місця, будівлі відділені лише часом: роками бурхливих змін. Реформи створили нове обличчя Грузії і повернули у серця грузинів віру та гордість за свою країну. Фотороботи були створені відомими грузинськими фотографами, серед яких Юрій Мечетов, Ґоґа Чанадірі, Іраклій Дзнеладзе, Аміко Кавтарадзе, Дінара Оґанова, Бесо Ґулашвілі, Леван Чхатарашвілі та інші.
Офіційне відкриття виставки проходило за участі Президента України (2005-2010рр.) Віктора Ющенка, Президента Литви (1998-2003, 2004-2009рр.) Валдаса Адамкуса, посла Грузії в Україні Грігола Катамадзе та посла США в Україні Джона Теффта у виставковому залі «Хлібня» Національного заповідника Софія Київська. Гості заходу мали чудову нагоду відчути неповторну атмосферу автентичної Грузії: світлини грузинських фотохудожників доповнювали виступи народних танцювальних колективів та національні страви. Фоторепортаж заходу.
{3}
Протягом 2011 року ця виставка була успішно презентована ще в шести містах України, зокрема помилуватися художніми фото мали змогу мешканці Львова, Одеси, Ялти, Дніпропетровська, Харкова та Донецька.
Першими відвідувачами виставок були представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники ділових кіл регіону, художники, письменники, громадські діячі, журналісти.
Львів, 16 лютого 2011 року. Фоторепортаж.
{4}
Одеса, 15 квітня 2011. Фоторепортаж.
{5}
Ялта, 17 червня 2011 року. Фоторепортаж.
{6}
Харків, 12 жовтня 2011 року. Фоторепортаж.
{7}
Донецьк, 24 листопада 2011 року. Фоторепортаж.
{8}
{9}
Відеоконференції
Під час відеоконференції 20 грудня 2010 року секретар Ради національної безпеки, радник з питань національної безпеки Президента Грузії Ґіорґі Бокерією розповів про перспективи співпраці України і Грузії та проведення реформ у Грузії. Повну версію стенограми розмови читайте тут http://iwp.org.ua/ukr/public/300.html

24 травня 2011 року відбулася відеоконференція Київ-Тбілісі на тему: «20 років незалежності: чи достатньо для побудови європейської держави». З українськими експертами, журналістами та студентами спілкувалися Каха Бендукізде, колишній міністр економіки Грузії, засновник Вільного університету Тбілісі, та Гіа Нодіа, професор, директор Міжнародної школи дослідження Кавказу, Державний університет Ілії. Стенограма.

Підсумки парламентських виборів в Грузії стали предметом розмови під час другої відеоконференції між українськими та грузинськими експертами 3 жовтня 2012 року. У тбіліській студії взяли участь у дискусії: Бату Кутелія, заступник секретаря Ради національної безпеки; Гела Васадзе, журналіст, редактор, ведучий на каналі «ПІК». Під час дискусії значна увага була приділена питанню ризикам зворотності реформ; було висловлено засторогу про те, що руйнування інститутів, які гарно себе проявили в процесі реформування, може погано вплинути на подальший розвиток Грузії.
{10}
Особливість грузинських реформ українські експерти обговорили під час відеоконференції з Ларисою Бураковою, російським економістом, авторкою книги «Чому у Грузії вдалося» 24 грудня 2012 року. Повна стенограма розмови доступна тут.
У рамках проекту ІСП також провів низку Медіа-клубів та панельних дискусій, учасниками яких стали віце-прем’єр-міністр та державний міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Гіоргі Барамідзе (Стенограма першого та другого Медіа-клубу з паном Барамідзе), голова уряду Автономної Республіки Абхазії Гіоргі Барамія, керівник Львівського обласного осередку Всеукраїнського громадського об’єднання “Георгія”, заступник голови грузинської громади “Арагві” у Львівській області Джумбер Дзігуа.
Сінема-клуб
Для того, щоб українці змогли глибше пізнати та зрозуміти Грузію, Інститут світової політики звернувся до мови кінематографа. У рамках тематичної панелі «Україна-Грузія» почав діяти Сінема-клуб, під час якого українські глядачі могли познайомитися з найкращими зразками грузинського кіномистецтва.
Сінема-клуб розпочався показом відомого грузинського художнього фільму «Піросмані» (1969 р., режисер Георгій Шенгелая). Фільм здобув кілька престижних кінонагород, зокрема приз за найкращий біографічний фільм на Міжнародному кінофестивалі в Азоло 1974 року та гран-прі «Золотий Х’юго» Міжнародного кінофестивалю в Чикаго. Перегляд грузинських кінострічок у неформальній атмосфері став хорошою традицією ІСП. Фоторепортаж.
{12}
{13}