Публікації

b-00009056-a-00001568
Боротьба з корупцією не за грузинським сценарієм

10:28 28-5-2015

Аналітична записка “Боротьба з корупцією не за грузинським сценарієм. Чому шлях Грузії не може слугувати прикладом для України?”, підготовлена аналітиком Інституту світової політики Дарією ГайдайРазючі успіхи Грузії у викоріненні корупції в правоохоронних органах, на митниці, у сфері державних послуг загалом стали доказом того, що і в пострадянській країні, де корупція, здавалося б, уже стала частиною менталітету, можна радикально перебудувати систему відносин між державним чиновником та громадянином. Сьогодні Грузія займає 50-те місце з 175 в індексі сприйняття корупції міжнародної організації Transparency International, а 77% грузинів вважають антикорупційну діяльність влади ефективною. Після перемоги Революції гідності українські високопосадовці заявили про намір перейняти грузинський досвід: одне з найбільш корумпованих українських міністерств – МОЗ – очолив Олександр Квіташвілі (екс-міністр охорони здоров’я Грузії), заступниками міністрів внутрішніх справ та юстиції стали відповідно Ека Згуладзе і Гія Гецадзе, екс-заступник головного прокурора Грузії Давид Сакварелідзе зайняв аналогічну посаду в Україні, а група грузинських експертів залучена до створення державних органів по боротьбі з корупцією. Однак насправді українська стратегія боротьби з корупцією суттєво відрізняється від грузинської.\
Завантажити записку можна тут.

Автор висловлює подяку Софії Чарелі, експерту Асоціації молодих юристів (Грузія), за інформацію, поради та перегляд тексту.

Аналітична записка була підготовлена за результатами робочого візиту до Грузії у рамках проекту «Україна: вихід із кризи через діалог», що реалізується Інститутом світової політики та Кавказьким домом за підтримки Посольства Великобританії в Україні. Публікація записки стала можливою завдяки iнституційній підтримці в межах “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України”, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).