Стефан Вольфф, професор університету Бірмінгема (Англія), експерт з міжнародної безпекиКлючові складові для успішного створення системи інклюзивного громадянства, як на мене, полягають у визнанні того, що ця проблема стосується багатьох різних вимірів, у яких функціонує суспільство. По-перше, я переконаний у необхідності побудови ефективної конституційно-інституційної системи, що забезпечує в дуже широкому сенсі рівні права і обов’язки для громадян, а також відсутність дискримінації за будь-якою ознакою (етнічною, релігійною, гендерною або мовною). Будь-яка дискримінація є неприпустимою.\
Другим важливим питанням, як на мене, є надання громадянам рівних прав на участь у політичному житті та політичне представництво. Це є дуже важливим для формування загального відчуття, що громадянство уможливлює участь у процесі прийняття рішень. Втім, також важливим у багатьох аспектах є те, що конституційно-правова основа має бути підкріплена ефективною судовою системою. Це означає, що інклюзивне громадянство насправді не є можливим без міцного фундаменту, заснованого на верховенстві закону. Іншим важливим виміром інклюзивного громадянства є проблема наявності економічних можливостей та відповідної матеріальної бази для життєдіяльності та добробуту. Це є дуже важливим у тому сенсі, що за відсутності економічних можливостей зростає небезпека розчарування людей у політичній системі, в якій вони живуть, а відповідно – і зменшення лояльності до держави та її інституцій, що має потенціал для переростання у насильницький конфлікт.
І останнім моментом, що його я хотів би підкреслити, є потреба у створенні широкої політичної культури з урахуванням необхідності та корисності демократичних інституцій. Особливо важливим у цьому контексті є поширення цієї культури через систему освіти в країні. Відповідно, коло замикається: система освіти країни, що є дуже різноманітною за етнічним, релігійним та мовним складом, вимагає задоволення потреб різних громад.
Отже, освіта, вочевидь, є безпосередньо пов’язаною з питаннями культури та культурних прав; відповідно, у підсумку, інклюзивне громадянство, насправді, означає надання людям можливостей для політичної, соціальної, економічної та культурної інтеграції у суспільство та формування відчуття лояльності до держави, в якій вони живуть – державі, яка створює рівні можливості для всіх і не дискримінує нікого на основі реальних чи уявних відмінностей між громадянами.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.