Пост в блог на “Українській правді” директора ІСП Альони ГетьманчукВсьоме презентували наш традиційний рейтинг лобістів. За результатами експертного опитування у ньому перемогла президент Литви Даля Грібаускайте.\
З чим пов’язана її перемога? Частково з тим, що позиції Грібаускайте по Україні впродовж минулого року були найбільш співзвучні з позиціями самих українців. Вона говорила те, що найбільш хотіли чути українці. Санкції ЄС щодо Росії? Важливі, але запізнілі й недостатні. Військово-технічна допомога? Литва готова допомогти, чим може. Перемовини з Путіним? З ним нема про що говорити, поки він поводиться, як терорист.
У людей дуже поінформованих є питання і до Далі з приводу її ролі на Вільнюському саміті. Зокрема, побутує думка, що якби не вона, і її вкрай жорстка позиція по Януковичу (мовляв, ви що не бачите, що він всіх дурить), тоді можливо було б вийти на якесь транзитне рішення – домовитись про підписання Угоди про асоціацію згодом, коли будуть зняти основні занепокоєння Києва.
Але перше місце литовського президента і своєрідне захоплення Грібаускайте я особисто пов’язую з двома факторами. По-перше, литовський президент – як, на мене, це привабливий для українців симбіоз європейського політика і “сильної руки”, яка все ще затребувана в українському суспільстві.
По-друге, революція гідності триває. Якщо всередині країни вона здобула першу важливу перемогу завдяки перемозі Євромайдану, то наша революція гідності на міжнародному рівні все ще попереду. Даля – приклад того, як навіть маленька країна, енергетично й економічно залежна від Росії, може гідно себе позиціонувати у світі. Завдяки Грібаускайте Литва продемонструвала, що залежність від російського газу не є геополітичним вироком. А торгівельні відносини з Росією не мають права зробити країну заручником агресора. Це при тому, що за деякими оцінками, Литва найбільше постраждала від російських торгівельних санкцій з розрахунку на душу населення. Що стосується України, нам потрібно відстояти своє право не на жалість з боку міжнародних партнерів, нам потрібно відстояти своє право на повагу. А для цього недостатньо бути жертвою агресії Росії.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.