Публікації

b-00007326-a-00001312 (1)
Річний звіт про діяльність Інституту світової політики за 2012 рік

18:57 20-9-2013

Протягом 2012 року Інститут світової політики успішно реалізував низку проектів, підготував десяток аналітичних записок і зосередив свою увагу на зміцненні потенціалу ІСП. Діяльність Інституту світової політики широко висвітлювалась як в українських, так і в зарубіжних медіа.

Повний текст звіту про діяльність ІСП у форматі PDF можна завантажити тут.

ІСП продовжив плідно співпрацювати з аналітичними центрами сусідніх країн, таких як Росія, Румунія, Молдова, Грузія та Польща. Більше того, Інституту було запропоновано стати співорганізатором двох міжнародних форумів високого рівня.У травні 2012 року ІСП разом із Центром європейської політики (Бухарест) організували Перший україно-румунський форум громадянського суспільства.

ІСП прийняв пропозицію Інституту східних досліджень (Польща) організувати круглий стіл із питань “Європейської інтеграції України після парламентських виборів: Status quo чи рух уперед?” в рамках XXII Економічного форуму в Криниці у вересні 2012 року. Також під патронатом Міністерства закордонних справ України ІСП організував у Києві Міжнародний Форум «Позаблокова політика України в контексті європейської безпеки». На форумі ІСП, поміж іншого, Інститут запустив проект «Стратегічний дискусійний клуб», який створив неофіційну комунікативну платформу для лідерів громадської думки, військових, дипломатів, державних чиновників та журналістів, які готові поділитися своїм досвідом щодо питань безпеки.

За звітний період ІСП також вдалося покращити свій організаційний потенціал, запровадивши нові процедури управління та адміністративної політики. Співробітники Інституту світової політики взяли участь у тренінгу зі стратегічного та оперативного управління, приділяючи особливу увагу подальшому розвитку адміністративних і управлінських процедур організації. Також у жовтні 2012 Інститут світової політики підготував Стратегічний план на 2013-2015 роки, затверджений Наглядовою радою ІСП. У грудні 2012 ІСП успішно завершив другий етап міжнародної програми аудиту для неурядових організацій. У представленому аудиторською та консалтинговою компаніями звіті було зазначено про досягнення у 2012 році аналітичним центром значного прогресу. Таким чином, ІСП успішно завершив перший етап програми міжнародного аудиту для неурядових організацій.

З метою зробити бренд ІСП більш впізнаваним, Інститут розробив брендбук організації, створений високопрофесійною командою дизайнерів і затверджений Наглядовою радою.

Також вперше з моменту свого існування ІСП замовив проведення соціологічного дослідження компанії GfK Ukraine. Опитування було проведено серед громадян ЄС, які відвідали Україну під час Євро-2012 і стосувалось сприйняття України, її внутрішніх та зовнішніх процесів з боку європейців.

У 2012 році ІСП запустив новий формат спілкування зі ЗМІ – відеоблоги. Ці відеоблоги були розміщені на веб-сторінці партнера ІСП, інформаційно-аналітичного агентства «Главком».

За звітний період ІСП підготував і презентував дві ґрунтовні аналітичні записки. Одна із них була підготовлена в рамках проекту «Як позбутися пострадянськості?», а друга спрямована на розгляд можливих сценаріїв європейської інтеграції України після парламентських виборів в Україні 2012 року.

Крім того, у листопаді 2013 року Інститут світової політики презентував новий вид адвокаційної діяльності – онлайн-тест. Даний онлайн-тест був розроблений в рамках проекту «Як позбутись пострадянськості» і називався відповідно – «Тест на пострадянськість». Тест був запущений на сайті інформаційно-аналітичного агентства «Главком», а згодом опублікований на веб-сторінках інших впливових українських ЗМІ (зокрема, й регіональних). Згідно зі статистикою на порталі Glavcom.ua, більше 4000 користувачів пройшли тест протягом одного місяця.

У грудні 2012 ІСП ініціював Декларацію провідних українських аналітичних центрів на підтримку підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, незважаючи на наявні для цього кроку перешкоди. Декларацію підтримали Центр Разумкова та Інститут євроатлантичного співробітництва.

Також Інститут світової політики посилив рівень своєї компетентності у питанні врегулювання Придністровського конфлікту, яке залишається одним із найважливіших для зовнішньої політики України. Інститут запросив на посаду старшого аналітика ІСП провідного експерта з Молдови Леоніда Літру, екс-заступника директора Інституту розвитку та соціальних ініціатив IDIS Viitorul.

У 2012 ІСП розробив та запустив опитування стейкхолдерів щодо визначення пріоритетів діяльності Інституту на наступний рік. Інститут світової політики провів опитування серед майже 180 посадовців, українських та закордонних експертів, дипломатів, журналістів і активних громадян, стосовно тематики проектів та досліджень, на яких ІСП має зробити наголос у 2013 році. Питання адвокації європейської інтеграції стали найпопулярнішою відповіддю серед респондентів. Таким чином, Інститут світової політики сформував порядок денний на 2013 рік, що фокусуватиметься на масштабній адвокаційній кампанії на підтримку європейської інтеграції України в регіонах України.

Проекти

У 2012 році Інститут світової політики отримав гранти на реалізацію таких проектів:

Як позбутися пострадянськості?

“М’яка сила” України в Європейському Союзі: вирішення ключових проблем

Стратегічний дискусійний клуб

Форум “Позаблокова політика України в європейському контексті”

Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів

Тематична панель “Україна-Грузія”

1-й Румунсько-український форум громадянського суспільства

НАТО після Чиказького саміту: можливості для України

Публікації

Інститут світової політики видав щорічні рейтинги «ТОП-10 лобістів України у світі» та «ТОП-10 іноземних послів в Україні і ТОП-10 українських послів закордоном», а також «ТОП-10 найбільших пострадянських політиків в Україні, Молдові та Грузії», 2 полісі-бріфи, фотоальбом «Грузія 200 vs Грузія 2010» та три аналітичних дослідження (“Співпраця з НАТО: переваги для України і Росії”, «Три сценарії розвитку відносин Україна-ЄС після виборів – 2012», “Як позбутись пострадянськості?”)

З детальним описом всіх проектів та публікацій ІСП за 2012 рік можна ознайомитися у повній версії річного звіту тут – завантажити тут.

Список партнерів та донорів ІСП

Донори:

– UNITER/PACT/USAID

– Чорноморський фонд з регіональної співпраці Німецького фонду Маршала (The Black Sea Trust for Regional Cooperation)

– Центр зв’язку НАТО в Україні

– Посольство Польщі в Україні

– Посольство Норвегії в Україні

– Посольство Грузії в Україні

– Посольство Швейцарії в Україні

– Посольство Естонії в Україні

– ПРОООН в Румунії

– Міністерство закордонних справ Румунії

– Центр інформації та документації НАТО в Україні

– “U-media” (проект Internews Network)

Партнерами Інституту у 2012 році виступили:

– Міністерство закордонних справ України

– Інститут розвитку і соціальних ініціатив “IDIS Viitorul” (Молдова)

– Грузинська фундація стратегічних та міжнародних досліджень (Грузія)

– Соціологічна компанія «GFK Україна»

– Центр європейської політики (Румунія)

ІСП вдячний за ефективну співпрацю всім донорам та партнерам.