Те, що президент Обама зробив свій вагомий внесок у легітимацію президента-Януковича, є фактом очевидним. Привітавши його одним з перших, він не лише показав гарний приклад своїм європейським колегам, а й поставив у не досить зручне становище Юлію Володимирівну.З моменту визнання Януковича сильними світу цього, її закиди на адресу сфальшованих виборів є, до певної міри, і звинуваченнями на адресу американського президента, німецького канцлера, керівників Євросоюзу в підтримці «фальсифікаторів».Звісно, для багатьох така оперативна реакція американського президента стала несподіванкою. А в діаспорних колах, які вимушено вболівали за «ікону» Помаранчевої революції – навіть викликала помітне розчарування. Мовляв, для чого було так поспішати? Відповідь на це питання лежить не так у самому Білому Домі, як на вулиці Юрія Коцюбинського в Києві, де знаходиться кабінет посла США в Україні Джона Теффта. Саме начебто за його рекомендацією, як не складно здогадатись, президент Обама став одним з перших, хто привітав Януковича. Таким чином пан Теффт лише підтвердив своє реноме як дипломата, котрий любить діяти швидко і достатньо незалежно від «центру».
На перший погляд, швидкість президента Обами може дивувати і навіть вражати. Як це так, президент країни, яка є уособленням демократії в світі, вітає такого антидемократичного героя, не дочекавшись навіть кінця судової епопеї імені Юлії Тимошенко? Причому, героя, якому приписують бандитський бекграунд. І героя, який навряд чи може бути лояльним до будь-яких порад Вашингтона, як зараз з сумом зауважують деякі американські оглядачі.
Але насправді нічого особливо дивного в цьому нема.По-перше, не будемо забувати, що президент Обама сформувався і політично стартував у Чикаго – місті, м`яко кажучи, зі специфічною репутацією. І хто як не він та наближені до нього вихідці з цього міста добре обізнані з таким феноменом, як «чиказька політична машина» (Chicago political maсhine). Якщо коротко, то суть цього феномену полягає в тому, що люди, яких в свій час підозрювали у зв`язках з мафією або навіть самі безпосередньо брали участь в подібного роду угрупуваннях, потім посідали вагомі політичні пости у місті й виявлялись гарними менеджерами (в українському варіанті – господарниками). У результаті – навіть найбільш критично налаштовані мешканці цього чудового мегаполісу закривали очі на минуле своїх очільників. Отож, якщо Янукович та його «професіонали» дійсно покажуть, що при них економіка здатна працювати, як годинник, а спроможність підтримувати політичну стабільність – це взагалі їхня ключова фішка, «чиказька політична машина» може знайти своє продовження в Україні у вигляді «донецької політичної машини». Власне, судячи з моїх розмов з американськими експертами та дипломатами, вони десь приблизно на це і сподіваються.
Що ж стосується лояльності українського президента до думки Вашингтона, то й тут не все так просто. Незважаючи на «американську бірку», причеплену до Ющенка ще задовго до його обрання президентом, кожен, більш-менш поінформований зі справжнім станом справ у відносинах все ще діючого президента з колишніми та нинішніми колегами з Білого Дому, може підтвердити: Віктор Андрійович ніколи не вирізнявся особливою чуйністю до порад з Вашингтону. Для цього достатньо порахувати лише кількість дзвінків та розмов, в яких перші особи США по-дружньому рекомендували Ющенку припинити війну з Тимошенко. Так що, у Януковича є всі шанси якось «не словом, а ділом» віддячити американського колегу за більш ніж вчасне привітання…
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.