Три події світу. Скандальна ПАРЄ, сегментована G-20 та завчасний Трамп
В Осаці провели саміт G-20. Трамп став першим діючим президентом США, який ступив на землю КНДР.
Невгамовний прагматизм та прагнення повернутися до business as usual з Росією у виконанні Німеччини та Франції і їх союзників спричинили повернення до ПАРЄ російської делегації на чолі з професіоналом харасменту Леонідом Слуцьким. Необрання його віце-президентом ПАРЄ – дрібничка, проте доволі показова. Російська делегація у Страсбурзі має намір діяти так, ніби намагатиметься компенсувати час своєї відсутності, і багато чого залежатиме від позицій інших європейських політиків. Маршалок польського Сейму Станіслав Карчевський анонсував спільні дії 7 країн, делегації яких здійснили демарш проти повернення російської делегації до ПАРЄ. На жаль, складно передбачити ефективну участь у цьому процесі українських представників насамперед через дочасні парламентські вибори та їх очікувані результати.
Елементом політичного торгу щодо повернення російської делегації до ПАРЄ була доля військових українських моряків, захоплених росіянами у листопаді 2018 року. Росія намагалася провернути у цьому питанні непристойний у своєму цинізмі фінт, на який адекватно відповіло українське МЗС. Це спричинило публічне з’ясування стосунків між Володимиром Зеленським та Павлом Клімкіним, причому президента підтримав Володимир Гройсман, а міністра – Курт Волкер. Щоправда, резонанс від цього скандалу не дає підстав сподіватися на швидке формування монолітної української позиції на міжнародній арені.
У підсумку на саміті G-20 під час двосторонніх зустрічей Україну обговорювали без участі України. Такими є дипломатичні реалії на сьогодні, і шансів швидко все змінити, на жаль, не спостерігається. Дональд Трамп і Володимир Путін вже звично не поспішають оприлюднювати подробиці своєї зустрічі, Тереза Мей зуміла промовисто продемонструвати презирство до господаря Кремля, а Еммануель Макрон завчасно прийняв запрошення відвідати Москву у травні 2020-го. На жаль, хороших звісток з Осаки для України не прозвучало.
Дональд Трамп використав візит до Осаки, щоб звідти полетіти на Корейський півострів, де провів чергову зустріч з Кім Чен Ином. Схоже, у президентській кампанії діючого президента США, який першим ступив на землю КНДР, вже визначилася «маленька переможна дипломатична дія». У всякому разі, діалог між Ином та Трампом у поєднанні з економічною ситуацією у соціалістичній частині Кореї дозволяють команді Трампа на це сподіватися.
Директор Інституту Євген Магда
Опубліковано на сайті Укрінформу
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.