Публікації

1520272914-2189
Заступник директора ІСП: “Якщо італійці виторгують особливе ставлення до себе від ЄС – санкції проти Росії залишаться”

18:42 6-3-2018

За збереження антиросійських санкцій італійці вимагатимуть від Євросоюзу особливих преференцій для себе

В Італії завершилися вибори до парламенту. За попередніми підсумками перемогу здобувають: “Рух 5 зірок” – 31%, партія “Вперед, Італіє!” – близько 14%, союзна до неї “Ліга Півночі” – 18%. Демократична партія, яка досі очолювала коаліцію та уряд, набирає білизько 24%.

“Рух 5 зірок” – права партія популістського характеру, євроскептики, відносний новачок на політичній мапі країни. “Вперед, Італіє!” – партія, теж права, яку очолює старожил італійської політики Сільвіо Берлусконі, “Ліга Півночі” – регіональна, по суті, партія, яка обстоює окремі інтереси більш розвиненої у промисловому відношенні Півночі країни на противагу інтересам Півдня.

Як стверджують італійські політичні експерти, найімовірнішим варіантом майбутньої коаліції є союз правих партій: Берлусконі з “Лігою Півночі” та невеликою партією “Брати Італії” (4% голосів). Однак для України найважливіша та обставина, що всі, хто формуватиме коаліцію, прихильники скасування чи принаймні послаблення санкцій Євросоюзу проти Росії.

Тож питання: наскільки реальною є загроза зміни політики Євросоюзу щодо Росії через позицію нового керівництва Італії?

Заступник директора Інституту світової політики Наталія Іщенко відповідає Укрінформу:

“Вибори в Італії мають відношення до внутрішньополітичної ситуації в Україні, насамперед, щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, бо Італія цього року головує в ОБСЄ. Ми бачимо, що можлива коаліція – лівоцентристи плюс популісти, або правоцентристи та знов-таки популісти. Ці коаліції не є дуже вигідними для України. Вони будуть орієнтуватися суто на вирішення внутрішніх поточних питань італійського суспільства і тому діятимуть дуже прагматично. Щодо антиросійських санкцій, то вони залишаться. Але, знову ж таки, за їх збереження італійці намагатимуться виторгувати від європейських колег особливе ставлення до своїх проблем. Приміром, допомогти подолати наслідки економічної кризи, яка триває в Італії з 2008 року, а також переглянути питання щодо політики “відкритих дверей” для мігрантів”.

Повний матеріал читайте на сайті “Укрінформ