Проекти

b-00097934-a-00002126
«Все суспільство заради запобігання конфліктів і миробудівництва» (WOSCAP)

17:11 26-9-2016

Інститут світової політики і дев’ять інших інституційних партнерів спільно запустили проект «Все суспільство заради запобігання конфліктів і миробудівництва» (WOSCAP) у рамках програми Європейського Союзу «Горизонт 2020».“Все суспільство заради запобігання конфліктам і миробудівництва”(WOSCAP) – це проект, спрямований на розширення можливостей ЄС із реалізації заходів у сфері запобігання конфліктам і зміцнення миру за допомогою послідовних, комплексних, інноваційних засобів громадянського суспільства.Мета проекту – критична та конструктивна оцінка політики та інструментів ЄС у сфері запобігання та вирішення конфліктів.
Крім загального аналізу політики ЄС та окремих питань, пов’язаних з миробудівництвом, (таких як багатостороння дипломатія, управління і т.д.), учасники проекту зосередять свою увагу на чотирьох конкретних конфліктах (Україна, Грузія, Малі та Ємен), щоб оцінити зусилля ЄС і запропонувати можливі варіанти політик.
{1}
22 червня 2015 року у Гаазі Леонід Літра, старший науковий співробітник ІСП, взяв участь у засіданні консорціуму аналітичних центрів, що реалізовують проект WOSCAP.
{2}
У грудні 2015 року старший аналітик Леонід Літра та перший заступник директора Сергій Солодкий взяли участь в експертному обговоренні ролі Євросоюзу у врегулюванні конфліктів в інших країнах світу.
{3}
25 і 26 січня 2016 року експерти Інституту світової політики взяли участь у методологічному семінарі щодо оцінки ролі Євросоюзу у врегулюванні конфлікту в Україні.
{4}
7 вересня 2016 року Інститут світової політики організував закрите обговорення, на якому були представлені результати дослідження щодо залученості ЄС у врегулювання конфлікту на Сході України.

Проект реалізується під керівництвом GPPAC (Глобальне партнерство із запобігання збройних конфліктів, Гаага) і в партнерстві з дев’ятьма іншими організаціями, серед яких Інститут світової політики; Лондонська школа економіки; Утрехтський університет; Інститут наукових досліджень і освіти у сфері переговорних процесів, Вища школа економічних та комерційних наук; Фонд Бергхоф; Школа культури миру, Автономний університет Барселони; Форум політичного розвитку; [Тбіліський Державний Університет ім. Іване Джавахішвілі та Університет юридичних і політичних наук Бамако.
Тривалість проекту – 2,5 року, з середини 2015 до кінця 2017. Україна приєдналася до програми ЄС «Горизонт2020» лише в березні 2015 році, коли ІСП уже долучився до її реалізації.