Публікації

b-00009706-a-00001640
Франція та Італія – наші слабкі ланки

11:06 16-7-2015

Пост в блог на “Українській правді” директорки ІСП Альони ГетьманчукПроаналізували результати нашого соціологічного опитування по кожній з шести найбільш населених країн-членів Євросоюзу. Хочу звернути увагу на кілька речей. А саме:\
1. Найменше вважають Україну частиною Європи у Франції та Італії – 21% та 24% відповідно. У Німеччині та Іспанії таких людей на порядок менше. Не кажучи, звісно, про Польщу.

2. Найбільш готові рахуватись з думкою Росії при прийнятті будь-яких рішень, які пов”язані з європейською інтеграцією України, в Італії.

3. Найбільше асоціюють Україну з Росією французи (майже третина – 28%). У Польщі, наприклад, таких людей лише 7%.

4. Єдина країна з опитаних в ЄС, в якій серед трійки ключових асоціацій з Україною домінують “націоналісти в парламенті та УПА” – це Польща. Лише у Польщі асоціюють Україну зі Львовом, а не з Києвом, як в інших країнах ЄС. Отже, незважаючи на успішну історію примирення, історична спадщина тисне на сприйняття поляків України, як не крути.

5. Лише в Італії Україну асоціюють з прислугою. Причому, чим старші респонденти – тим більше.

6. Найбільш прогресивна країна на Півдні Європи щодо України – це Іспанія. Для тих, хто звик за інерцією вважати, що Іспанія та Італія – це щось дуже подібне, раджу детально ознайомитись з результатами нашого опитування, а також нещодавнього опитування Pew Research Center. Відмінності просто вражають. Причому однозначно на користь Іспанії. Інше питання, що відчуття іспанців не завжди відображені на рівні десижнмейкерів цієї країни.

7. Найбільше вважають, що Україна ще має довести свою відданість європейським цінностям, аби бути достойною мати перспективу членства в ЄС – німці (24%). Після них ідуть французи та, несподівано, поляки (відповідно, 23 та 22 %). Найменше треба переконувати у відданості українців європейським цінностям іспанців та британців.

8. Німеччина відзначилась тим, що майже половина опитаних (44%) вважає, що Україні на шляху до Євросоюзу серйозно заважає корупція. Лише у Німеччині в трійку ключових асоціацій з Україною увійшли конкретні персоналії. Як не складно здогадатись, це брати Клички.

9. Найбільш байдужі до України в Європі британці: половина громадян цієї країни не визначились ні з аргументами “за” (46%), ні з аргументами “проти” (51%) членства України в ЄС.

Отже, найскептичніші до України як частини Європи – французи, найбільш вразливі до думки Росії у питаннях України та ЄС – італійці, найбільш невпевнені у відданості українців європейським цінностям – німці, найбільш зосереджені на історичній спадщині – поляки і найбільш байдужі до України та її місця в Європі – британці.

P.S. Найближчим часом здійснимо опитування ще в трьох країнах ЄС.

Детальні результати кожної з країн можна переглянути тут:

Польща
Франція
Іспанія
Італія
Великобританія
Німеччина