Щоб оцінити цілісність і послідовність політики ЄС щодо України, аналітики Європейської ради міжнародних відносин (ECFR) розподілили 28 держав-членів ЄС на лідерів, нейтральних та нероб, зважаючи на їхню залученість у процес реформ та рівень підтримки України у протидії російській агресії.Цей матеріал є додатком до аналітичного звіту Густава Гресселя, старшого наукового співробітника ECFR, “Keeping up appearances: How Europe is supporting Ukraine’s transformation”, презентованого у Києві 6 жовтня за підтримки Інституту світової політики. Повний текст дослідження з детальним поясненням щодо кожної з країн доступний англійською мовою на сайті ECFR. \
Переклад здійснений Інститутом світової політики.
Лідерами (в оригіналі leaders) визнано держави-члени ЄС, які роблять значний внесок у допомогу Україні, і політично сприяють зусиллям ЄС щодо підтримки України і протидії російській агресії. Лідери займають проактивну позицію і залучені до процесу реформ в Україні. Для їхніх зовнішньополітичних відомств реформи в Україні є пріоритетом. Це: Німеччина, Великобританія, Швеція, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Данія, Фінляндія, Румунія, Словаччина і Болгарія.
Нейтральними (в оригіналі fence-sitters – ті, що сидять на паркані) визнано держави-члени ЄС, які або не роблять суттєвого внеску в зусилля ЄС, або політично не сприяють цим зусиллям. До числа нейтральних потрапили держави, що змушені шукати баланс між своїми політичними і економічними інтересами в ЄС (і щодо України) та своїми іншими інтересами. Ці держави-члени не перешкоджають зусиллям ЄС, але не завжди займають проактивну позицію у їхній реалізації. Це: Франція, Нідерланди, Бельгія, Чехія, Ірландія, Угорщина, Португалія, Словенія, Іспанія, Хорватія, Люксембург, Мальта і Кіпр.
Жодна із держав-нероб (в оригіналі slackers) відкрито не саботувала реформістські зусилля ЄС та не скасувала санкцій. Однак вони намагалися звести політику ЄС щодо України до абсолютного мінімуму, а їхня позиція щодо України значною мірою обумовлювалася бажанням зберегти хороші відносини із Москвою. Це: Греція, Австрія, Італія.
{1}
ІСП також переклав рекомендації із звіту ECFR
Думки, висновки і рекомендації, викладені у цьому звіті, є позицією авторів і укладачів цієї публікації.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.