Інфографіка

o-00033354-a-00001824-1
Карикатура тижня: коаліція – колізія

11:04 19-11-2015

Карикатуру підготував Олексій Кустовський.Проект реалізовується за підтримки інформаційно-аналітичного агентства “Главком” \
Аби перемогти терористів, схоже, деякі західні уряди готові до співпраці хоча б із дияволом. Інакше і не пояснити бажання Франції створювати антитерористичну коаліцію з Росією. Звичайно, до певної міри логіку Заходу в цілому можна зрозуміти. Ісламський тероризм видається як більш небезпечна і менш передбачувана загроза (порівняно з Росією). Путіну фактично доручають робити «брудну роботу». Проте незрозуміло: для чого цей розрахунок супроводжується пафосом про підготовку якихось стратегічних документів, про створення цілої коаліції.

Франція мала би відповідальніше обирати союзників для боротьби з тероризмом. Захід уже робив неодноразово помилки, починаючи співпрацю з Росією з чистого аркуша. У 2002 році західні уряду запропонували Москві унікальний формат Рада РФ-НАТО – фактично членство без права голосу. У 2009 році – через кілька місяців після російської агресії проти Грузії – американська адміністрація подарувала Путіну перезавантаження відносин. І це сталося після російської агресії проти Грузії. Здавалося, анексія Криму, кровопролиття в України мали би позбавити світ ілюзій щодо Кремля. Але, схоже, західні столиці готові ще раз наступити на граблі…
{1}

Раніше Інститут світової політики підготував такі матеріали щодо ставлення французів до України та українсько-російського конфлікту :

1. Опитування “Що думають у Франції про Україну?”
2. Аналітична записка старшого аналітика ІСП “Підхід до російсько-українського конфлікту. Позиції Франції, Італії та Іспанії”