Леонід Літра та Іване Чкхіквадзе презентували проект аналітичної записки «Перспектива членства для Грузії, Молдови та України: неможлива, забута або прихована?» на Форумі громадянського суспільства Східного партнерства, 20 листопада 2015 року.Як зазначили автори, у своєму дослідженні вони не ставлять під сумнів право трьох країн на вступ до ЄС. Їхня ціль полягає у тому, щоб з’ясувати умови для отримання Молдовою, Україною та Грузією офіційно визнаної перспективи членства в ЄС.\
Автори спираються на те, що юридичне визнання можливості перспективи членства для трьох країн було закріплено у статті 49 Договору про Європейський Союз (TEU). Однак, зараз в ЄС немає консолідованої політичної підтримки для такого кроку, а кожна з країн-членів ЄС по своєму інтерпретує статтю 49. Таким чином, у контексті надання асоційованим країнам перспективи членства в ЄС слід питати не «якщо», а «коли» це станеться? Поки проблеми з членством існують з обох сторін – як зі сторони асоційованих країн, так і Європейського Союзу.
{2}
“Результати реформ у Грузії, Молдові та Україні є недостатніми для стійких змін та європеїзації, але їх достатньо для того, аби ці країни отримали перспективу членства в ЄС. Грузії, Молдові та Україні слід розпочати процес підготовки для членства шляхом створення спеціальної робочої групи (task-force), яка працюватиме над заявкою і вивчатиме балканський досвід», – сказав Леонід Літра, представляючи проект свого дослідження.
Щоб завантажити записку натисніть тут.
{5}
“Ця аналітична записка про європейську перспективу для найефективніших країн Східного партнерства – Грузії, Молдови та України. У цьому дослідженні ми підкреслюємо кілька питань – чи перспектива неможлива, або вона була забута або вона була прихована. Основна ідея в тому, що якою би хорошою реалізація угоди з ЄС в цих країнах не була, питання в тому чи буде прозора перспектива від європейської сторони для асоціації, а потім і для членства”, – сказав Іване Чкхіквадзе відповідаючи на питання стосовно аналітичної записки.
{3}
{4}
Проект аналітичної записки був представлений Леонідом Літрою, старшим аналітиком Інституту світової політики, та Іване Чкхіквадзе, Фундація Відкрите суспільство (Грузія), у рамках проекту “Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації”, який здійснюється за підтримки проекту “Об’єднуємося заради реформ (UNITER)”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.