Проекти

b-00038182-a-00001842
Аудит зовнішньої політики України

13:29 1-8-2016

Інститут світової політики реалізовує масштабний аналітичний проект “Аудит зовнішньої політики України”.Мета проекту – дослідити взаємні інтереси України та низки стратегічно важливих для неї держав з метою вироблення рекомендацій для проактивної зовнішньої політики України та долучення до розробки оновленої Стратегії зовнішньої політики України.\
Щомісяця ІCП оприлюднює аналіз відносин України з певною країною. Проект охоплює сусідів України – Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію, Республіку Молдова, Росію, Білорусь, країни Чорноморського регіону Грузію та Туреччину, а також держави, які грають ключову роль у зовнішній політиці України – США, Німеччину, Францію, Італію та Австрію.

Україна – Німеччина

Першим було презентоване дослідження, присвячене українсько-німецьким відносинам. Рекомендації ІСП про те, як зміцнити співпрацю між двома країнами, були презентовані 9 лютого на публічних дебатах «Україна-Німеччина. Як ситуативне партнерство перетворити в пріоритетне». У заході взяли участь українські та німецькі експерти, дипломати, представники бізнесу та громадянського суспільства.

Переглянути публікацію можна тут.
{2}

Україна – США

29 березня ІСП презентував дослідження, присвячене відносинам Україна-США.

Участь у публічній дискусії “США для України: партнер, патрон чи союзник?” взяли Вадим Пристайко, заступник Міністра закордонних справ України, Джеффрі Пайєтт, Посол США в Україні, та Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати.

Переглянути публікацію можна тут.
{1}

Україна – Туреччина
13 квітня ІСП провів публічні дебати “Україна-Туреччина: новий Чорноморський союз?”, під час яких презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Туреччина”.Дискусійну записку презентувала Марина Воротнюк, запрошений експерт ІСП. Участь в обговоренні взяли Йонет Д. Тезель, Посол Турецької Республіки в Україні; Ольга Чубрикова, автор книги “Туреччина, яку ми не знаємо”, директор Протокольного департаменту Міністерства закордонних справ України; Юсуф Куркчі, завідувач Відділу забезпечення діяльності Уповноваженного Президента України у справах кримськотатарського народу Адміністрації Президента України та ін.
Переглянути публікацію можна тут.
{3}

Україна – Угорщина

20 квітня Інститут світової політики провів публічні дебати “Україна-Угорщина: на шляху до збалансованого партнерства”, під час яких презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Угорщина”. Участь в обговоренні взяли Ласло Чаба Пап, Надзвичайний посланник і повноважний міністр, заступник глави місії Угорщини в Україні, та Дмитро Ткач, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині (1992 – 1997; 2006 – 2010 рр.).
Переглянути публікацію можна тут.
{4}

Україна – Австрія

28 квітня Інститут світової політики презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Австрія”. Участь в обговоренні взяли Герміне Поппеллер, Посол Австрійської Республіки в Україні, Олександр Щерба, Посол України в Австрійській Республіці, та Василь Химинець, директор Першого європейського департаменту МЗС України.
Переглянути публікацію можна тут.
{5}

Україна – Білорусь

8 червня Інститут світової політики презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Білорусь”. Участь в обговоренні взяли Валентин Величко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні, Роман Безсмертний, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Білорусь (2010-2011 рр.),Євгеній Прейгерман, керівник експертної ініціативи “Мінський діалог”; Андрей Скріба, PhD, науковий співробітник Дослідницького центру Інституту приватизації та менеджменту (Мінськ).
Переглянути публікацію можна тут.
{6}

Україна – Франція

14 червня ІСП презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Франція”. Участь в обговоренні взяли Ізабель Дюмон, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні, Василь Химинець, директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України, Жан-Жак Ерве, радник Правління з питань сільського господарства Креді Агріколь Банк, та Олів’є Ведрін, французький експерт, президент Континентального університету бізнес-школи в Києві.
Переглянути публікацію можна тут.
{7}

Україна – Румунія

23 червня Інститут світової політики презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Румунія”. Участь в обговоренні взяли Корнел Іонеску, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні, Геннадій Алтухов, заступник директора Другого європейського департаменту, Міністерство закордонних справ України, Станіслав Секріеру, науковий співробітник Польського інститут міжнародних відносин.
Переглянути публікацію можна тут.
{8}

Україна – Італія
30 червня ІСП презентував дослідження “Аудит зовнішньої політики: Україна-Італія”. Участь в обговоренні взяли Євген Перелигін, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії, Фабріціо Романо, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні, Євгеній Єнін, заступник Генерального прокурора України з міжнародно-правової співпраці, радник-посланник Посольства України в Італійській Республіці (2014-2016), Василь Химинець, директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України.
Переглянути публікацію можна тут.
{9}

Україна – Словаччина
11 липня Інститут світової політики презентував “Аудит зовнішньої політики: Україна-Словаччина”. Дискусійну записку презентувала авторка Марина Воротнюк, запрошена лекторка Університету Коменського в Братиславі. Участь в обговоренні взяли також Юрай Сівачек, Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні та Оксана Драмарецька, заступниця директора Другого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України.
Переглянути публікацію можна тут.
{10}

Дослідження здійснюється за підтримки “Чорноморського фонду для регіональної співпраці” Німецького фонду Маршалла, а також проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). ІСП також висловлює вдячність Міжнародному фонду Відродження, Фонду аналітичних центрів та Посольству Швеції (SIDA).