Публікації

b-00006214-a-00001130
Аналітична записка «Три сценарії розвитку відносин Україна-ЄС після виборів – 2012»

12:09 18-10-2012

Інститут світової політики підготував аналітичну записку «Три сценарії розвитку відносин Україна-ЄС після виборів – 2012. Вплив виброчих перегонів на “М’яку силу ” України».ІСП проаналізував три можливі сценарії розвитку відносин України і ЄС після виборів – негативний, статус-кво та оптимістичний. Найбільш ймовірним розвитком подій вбачається сценарій статус-кво, який не призведе суттєвих корекцій у діалозі Києва та Брюсселя ні в бік погіршення, ні в бік покращення. За цього сценарію також не виключається підписання (не ратифікація) Угоди про асоціацію у разі відносно чесних та вільних виборів. \
ІСП також провів опитування серед європейських експертів з проханням оцінити температуру нинішніх відносин між Україною та ЄС, а також спрогнозувати поствиборчий температурний режим. Перша оцінка становить «-12», друга – «-13», що також свідчить про низьку ймовірність суттєвих змін у відносинах.

З повним текстом аналітичної записки українською мовою можна ознайомитись тут.

Презентація аналітичної записки відбулася 18 жовтня 2012 року в ІСП. Фоторепортаж .

Дослідження підготовлено в рамках проекту «М’яка сила України в Європейському Союзі», який підтримується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ (UNITER)”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.