Публікації

b-00006210-a-00001126
Дослідження «Як позбутися пострадянськості?»

11:14 14-11-2012

Інститут світової політики у співпраці з Грузинською фундацією стратегічних та міжнародних студій (Грузія) та Інститутом розвитку і соціальний ініціатив Viitorul (Молдова) підготував дослідження «Як позбутися пострадянськості?»Мета дослідження – викорінити негативні явища в політиці та суспільстві, властиві пострадянськоському періоду розвитку. Під пострадянськістю мається на увазі форма соціально-політичної мутації, коли старі радянські цінності і моделі поведінки комбінуються з західними еквівалентами.\
Проект складається із трьох частин, в яких досліджується феномен пострадянськості в Україні, Республіці Молдова та Грузії. Вибір мотивований не лише приналежністю цих країн до колишнього Радянського Союзу, але і офіційно задекларованими намірами трьох держав інтегруватися до Європейського Союзу. У рамках проекту Інститут світової політики визначив атрибути пострадянськості у політиці та соціумі.

З повним текстом аналітичної записки українською мовою можна ознайомитись тут, а англійською тут

У рамках дослідження також був розроблений онлайн-тест на пострадянськість. Пройти тест можна на інформаційно-аналітичному порталі «Главком»