Публікації

b-00004107-a-00000815
Полісі-бріф «Соло на трубі: енергетична безпека України в контексті геополітичного вибору»

14:29 13-7-2013

Інститут світової політики за підтримки уряду Норвегії та Офісу зв’язку НАТО в Україні опублікували полісі-бріф за результатами третього засідання Стратегічного дискусійного клубу.Третій Стратегічний дискусійний клуб, який відбувся 22-го квітня 2013 року, присвячений темі енергетичної безпеки України. Головними питаннями дискусії стали: відносини Києва та Москви в контексті постачання та трансферу енергоресурсів, незалежність української ГТС як визначального чинника безпеки держави, нові джерела видобутку енергоресурсів та значення нетрадиційних джерел газу.\
В аналітичній записці зазначається, що, попри все ще достатню залежність України від енергоресурсів Росії, у неї є важелі встановлення рівноправних відносин. Головним з них є українська газотранспортна система. Водночас Росія здійснює спроби зменшення її значення, прокладаючи обхідні шляхи постачання газу до Європи.

У дослідженні наголошується, що ГТС повинна залишатися під контролем України, і лише в цьому контексті можна говорити про енергетичну безпеку держави. «Здача» української ГТС може призвести до зупинки реверсних поставок газу, будівництва LNG –терміналу та уповільнення видобутку сланцевого газу.

Головний висновок, який робиться у полісі-бріфі – необхідність утримання ГТС під контролем України, встановити професійне та прозоре управління в енергетичному секторі, що підвищить рівень безпеки держави у цілому.

З повним текстом полісі-бріфу можна ознайомитись тут