Публікації

b-00004151-a-00000825
Полісі-бріф “Європеїзація України як фактор безпеки”

12:50 23-4-2013

Інститут світової політики за підтримки уряду Норвегії та Офісу зв’язку НАТО в Україні опублікували полісі-бріф за результатами другого засідання Стратегічного дискусійного клубу.Наприкінці лютого 2013 року Інститут світової політики провів друге засідання Стратегічного дискусійного клубу. Під час заходу обговорювалися питання: кому ЄС дає гарантії безпеки в Україні; які вигоди в плані безпеки має європейська інтеграція для України; чого чекати від саміту Україна-ЄС; чи може ЄС стати новою парасолькою безпеки для України?\
За результатами дискусій ІСП опублікував полісі-бріф, який було презентовано на третьому засіданні Стратегічного дискусійного клубу.

У аналітичній записці процес європеїзації розглядається як чинника змін в Україні, а саме в секторі безпеки. Європеїзація сектору безпеки тісно пов’язана з можливістю розвивати сильні інститути, здатністю забезпечити прозорість прийняття рішень, а також прогнозованістю та послідовністю зовнішньої політики. У полісі-бріфі наголошується,що Україна не повинна фокусуватись на перспективі членства як на основному стимулі європеїзації; європеїзація повинна здійснитись незалежно від того, якими є інтеграційні перспективи.

З повною версією полісі-бріфу українською та англійською мовами можна ознайомитись тут.