Валдас Адамкус двічі обирався Президентом Литви у період з 1998 по 2003 та з 2004 по 2009 роки. Після відставки Адамкус продовжує брати активну участь у політичному житті.
Президент Адамкус виступав за активний діалог між державами-членами ЄС та тими колишніми радянськими республіками (Грузія, Україна та Молдова), які бажають стати членами ЄС. Адамкус публічно заявляв про підтримку європейських прагнень цих країн на Форумі «Співдружності демократичного вибору» в 2005 році, конференції у Вільнюсі в 2006 році та інших заходах.
У 2003 році Валдасу Адамкусу було присвоєно почесне звання посла доброї волі ЮНЕСКО з питань товариств знань. Він також є членом Мадридського Клубу, організації, цілью якої є зміцнення демократичного урядування у світі, та Міжнародної почесної Ради при Європейській дипломатичній академії. Адамкус удостоєний ряду високих державних нагород, у тому числі українських Ордена князя Ярослава Мудрого I ступеня, Ордена «За заслуги» I ст. та Орден Свободи.
Карл Більдт прем’єр-міністром Швеції у 1991 -1994 рр. та міністр закордонних справ Швеції у 2006 – 2014 рр. Саме за премєрства Більдта Швеція завершила переговори про членство в ЄС. Він має значний досвід у зовнішніх справах та питаннях безпеки, адже брав участь або очолював низку офіційних урядових та міжнародних комісій.
У червні 1995 році Більдт був призначений спецпредставником ЄС на території колишньої Югославії, був співголовою Дейтонської мирної конференції в листопаді того ж року, і відразу після завершення війни у Боснії став Верховним представником ООН у Боснії і Герцеговини. З 1999 по 2001 рік Більдт займав пост Спеціального посланника Генерального секретаря ООН на Балканах.
Карл Більдт є автором кількох книг та регулярно коментує міжнародні події для провідних світовох видань. Більдт удостаєний високих державних нагород Франції, Німеччини, Великобританії, Естонії та Латвії. Має почесний ступінь університету Сент-Ендрюс у Шотландії, де він є співробітником Інституту з вивчення тероризму та політичного насильства.
Адріан Каратницький старший науковий співробітник Атлантичної ради США, Програма з трансатлантичних відносин. Також він є засновником та співдиректором організації «Українсько-єврейська зустріч».
З 1993 по 2004 роки Каратницький був президентом та виконавчим директором «Freedom House», протягом цього часу він створив низку програм допомоги громадським рухам, які займалися питаннями демократії та прав людини в Білорусі, Сербії, Росії та Україні. Під його керівництвом дванадцяти років проводилося дослідження «Рівень свободи у світі», крім того, він був співредактором щорічного звіту «Nations in Transit» щодо реформ в колишніх комуністичних країнах.
Публікації Адріана Каратницького часто зявляються на сторінках таких впливових видань як: Foreign Affairs, Newsweek, the Washington Post, the Wall Street Journal, the Financial Times, the International Herald Tribune та інших. Він є співавтором трьох книг та співредактором восьми книг на радянську та пострадянську тематику.
Геральд Кнаус засновник і голова Європейської ініціативи стабільності з 1999 року.
Після навчання в Оксфорді, Брюселі та Болоньї, викладав економіку в Чернівецькому національному університеті (Україна), згодом п’ять років працював в неурядових та міжнародних організаціях в Болгарії та Боснії і Герцоговини. Низка його публікацій та звітів стали предметом широких публічних дебатів. У 2011 році разом з Рорі Стюарт Кнаус видав книгу «Чи може інтервенція бути дієвою?». Він є співавтором більш ніж 60 звітів ЄІС, а також сценаріїв для 12 документальних фільмів про Південно-Східну Європу.
Кнаус є одним із фундаторів Європейської ради із закордонних справ та науковим співробітником в Центру Карра з питань політики щодо прав людини при Школі державного управління імені Кеннеді при Гарвардському університеті.
Адам Міхнік польський історик, есеїст, колишній дисидент, засновник і головний редактор найбільшої польської газети Gazeta Wyborcza.
Він є легендарною постаттю польської антикомуністичної опозиції, за свої погляди він був двічі ув’язнений у часи ПНР. Відіграв значну роль під час польського круглого столу, результатом якого стало проведення перших демократичних виборів у країні. На початку 1990-х років залишив активну політичну діяльність, однак продовжує впливати на політичне життя як журналіст. У 2006 газета «Financial Times» назвала його в числі 20 найвпливовіших журналістів світу.
Автор багатьох статей, есеїв і книг, Адам Міхнік отримав чимало нагород за свою діяльність на захист демократичних цінностей. Почесний доктор Міннесотського та Мічиганського університетів, Нової Школи соціальних досліджень (Нью-Йорк). Почесний професор Києво-Могилянської академії. Він також є членом Асоціації польських письменників та Ради з міжнародних відносин.
Джеймс Шерр є науковим співробітником та колишнім головою (у 2009 – 2011рр.) Російської та Євразійської програми Королівського інституту міжнародних відносин (Chatham House).
З 1993 по 2012 роки працював на факультеті соціальних досліджень Оксфордського університету; з 1995 по 2008 роки – співробітник Центру досліджень конфліктів при Міністерстві оборони Великобританії. Опублікував низку статей стосовно внутрішньо-політичних процесів в Україні, зовнішньої та безпекової політики РФ, енергетичних відносини між Росією, Україною та ЄС, а також стосовно безпекових викликів на пост-рядянському просторі загалом.
Публікації Джеймса Шерра часто зявляються на сторінках таких впливових видань як: The World Today, Дзеркало тижня, The Times, Kyiv Post, The Independent, the Financial Times та багатьох інших. Його остання книга «Жорстка дипломатія та м’який примус: вплив Росії закордоном» повинна обовязково в списку тих, хто прагне зрозуміти, що формує та мотивує російську зовнішню політику.
Роман Шпек український державний діяч та дипломат. З 2000 до 2008 року обіймав посаду голови постійного представництва України при Європейському Союзі. Відіграв ключову роль у розвитку відносин із європейськими інституціями та налагодженні торговельних та політичних зв’язків. До цього обіймав високі урядові пости. У 1993 році Роман Шпек був призначений Міністром економіки України, а в 1995 році – віце-прем’єр-міністром України з економічних питань.
З 1996 по 2000 рр. очолював Національну агенцію реконструкції та розвитку, згодом – Національну агенцію із розвитку та європейської інтеграції, координуючи діяльність міністерств щодо розподілу двосторонніх та багатосторонніх кредитів Україні та поліпшення інвестиційного клімату. Наразі є старшим радником ПАТ «Альфа-Банк» та членом Ради Національного банку України.
Віталій Антонов український підприємець, голова Наглядової Ради «Концерну Галнафтогаз» (мережа автозаправних комплексів «ОККО»), голова Наглядової Ради Страхової компанії «Універсальна», президент «Універсальної інвестиційної групи».
З 1999 року Віталій Антонов є також Почесним консулом Литовської Республіки у Львові та Львівській області, а з 2007 року — Генеральним Почесним консулом Литовської Республіки у Львові. З 2001 року він очолює Українсько-Литовський фонд імені Тараса Шевченка, а у 2008 році став одним зі співзасновник Львівської бізнес-школи Українського католицького університету.
У 2013 році Антонов уперше увійшов у сотню найвпливовіших людей держави за версією журналу «Кореспондент», посівши у цьому переліку 66 місце. У 2015 році очолив рейтинг ТОП-10 найкращих управлінців України за версією журналу «Компаньйон». А у 2014 році увійшов до сотні найвпливовіших українців за рейтингом журналу «Фокус».
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.