В Інституті світової політики відбулася дискусія «Відносини Україна-ЄС: вирішальний момент».У дискусії взяли участь голови дипломатичних місій країн «Веймарського трикутника» в Україні, а саме Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор та Надзвичайний та Повноважний Посол Польщі в Україні Генрік Літвін.Учасники дискусії обговорили проблеми розвитку відносин між Україною та ЄС, зокрема перспективи підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС до кінця року. Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини Ганс-Юрґен Гаймзьот заявив, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС залежить від подальшого перебування Юлії Тимошенко під арештом. «У Німеччині є політики, яким буде важко уявити, як Угода про асоціацію з Україною поєднується із такою картиною, як перебування Юлії Тимошенко за ґратами», – підкреслив посол Гаймзьот. – «Я сам не до кінця розумію правові підстави, з огляду на які пані Тимошенко вже шість тижнів перебуває у в’язниці. Питання про доречність ув’язнення іншої особи [Юрія Луценка] ще з грудня також залишається відкритим».
Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор підтримав цю позицію: «Розвиток внутрішньополітичної ситуації в Україні викликає занепокоєння в плані дотримання демократичних стандартів і прав людини. Існують підозри щодо використання процесу над пані Тимошенко у політичних цілях». Як повідомив посол Фор, французькі дипломати неодноразово доносили до своїх українських колег цю позицію. «Дотримання принципу верховенства права та всіх демократичних процедур є для нас ключовими умовами завершення переговорів щодо Угоди про Асоціацію», – заявив пан Фор.
Водночас посли підкреслили, що Україна ще має шанси підписати Угоду до саміту Україна – ЄС у грудні, за умови виправлення ситуації з правами людини та демократією. «Теоретично є можливості парафування Угоди про асоціацію з Україною у грудні 2011 року на саміті Україна-ЄС», – заявив Ганс-Юрген Гаймзьот. «Я думаю, що у сторін є розуміння позицій одна одної, і тому парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС можливе до кінця поточного року», – підтвердив і Посол Польщі в Україні Генрік Літвін. Він також наголосив, що українська громадськість не має покладати відповідальність за те, що відбувається між Україною та Європейським Союзом, виключно на уряд України та країни-члени ЄМ. «Громадська думка в ЄС не хоче брати на себе відповідальність за процеси, які відбуваються в Україні. Можливо, це несправедливо, але це так. У Західної Європи є важливіші справи, ніж Україна», – підкреслив дипломат, зауваживши, що для Польщі Україна – найважливіший партнер.
Дискусію модерувала директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук.
Веймарський трикутник – неформальне об’єднання Франції, Польщі та Німеччини, створене 1991 року з метою забезпечити діалог між провідними державами Західної та Центральної Європи і допомогти Польщі пройти посткомуністичні перетворення.
{1}
{2}
Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор, Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, Надзвичайний та Повноважний Посол Польщі в Україні Генрік Литвин, Надзвичайний та Повноважний Посол Німечини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот
{3}
{4}
{5}
{6}
{9}
{7}
{8}
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.