Міністр закордонних справ Фінляндії Александер Стубб заявив про безальтернативність євроінтеграції України.Про рецепт руху Києва до Євросоюзу керівник зовнішньополітичного відомства Фінляндії розповів в Інституті світової політики.\
«Мій концептуальний аргумент полягає в тому, що шлях України до євроінтеграції є не лише теоретичним, але й реальним», – наголосив дипломат. Він, зокрема, сказав, що Україна повинна закінчити переговори щодо підписання угоди про асоціацію в цьому або ж у наступному році. Стубб додав, що важливим є також укладення угоди про поглиблену зону вільної торгівлі з ЄС. Крім того, міністр звернув увагу на важливість безвізового режиму між Україною та ЄС. «Не знаю нічого іншого, що могло б покращити європейську інтеграцію, ніж спрощення візового режиму і свобода від віз», – підкреслив пан Стубб.
«Угода про асоціацію об`єднає українську політику з політичними інститутами Європи, зона вільної торгівлі об`єднає Україну з європейською економікою, лібералізація візового режиму зв`яже українців з громадянами Євросоюзу», – підкреслив глава МЗС Фінляндії.
Він також звернув увагу на схожість історій України та Фінляндії. «Ми тривалий час були частиною західного світу. 700 років Фінляндія була під Швецією, а ви тривалий час були частиною Польсько-Литовського князівства. Ви стали частиною Східної імперії в 1654, ми стали автономною частиною Російської імперії в 1809. Обидві країни боролися за незалежність у 1917 році», – розповів про паралелі пан Стубб. Він зазначив, що історично наші країни «йшли спочатку на Захід, потім на Схід, потім знову на Захід». Різниця, за словами міністра, лише в часі.
Міністр нагадав, що Фінляндія 34 роки йшла до Євросоюзу. «Цей процес досить складний і тривалий, але я все ж відчуваю, що шлях України буде йти до євроінтеграції», – резюмував він. У цьому контексті він нагадав, що Фінляндія також йшла до членства в Євросоюз через зону вільної торгівлі, членство в ГАТТ (нині – СОТ). Подібний шлях проходить, за його словами, і Україна.Стубб зазначив, що Україна була, є і буде історично й географічно європейською державою. Разом з тим, сказав він, не треба бути романтиками, кажучи про розширення європейської спільноти.
У дискусії, організованій Інститутом світової політики, взяли участь дипломати, експерти, студентські лідери, журналісти-міжнародники. Серед гостей були глава представництва ЄС в Україні Жозе-Мануель Пінту Тейшейра, посол України в Фінляндії Андрій Дещиця, посол Фінляндії в Україні Крістер Міккелсон, директор Фонду «Open Ukraine» Іванна Климпуш-Цинцадзе, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, директор зовнішньополітичного напряму Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Жовква та інші.
Дискусія з міністром Стуббом відбулася за підтримки Фонду сприяння демократії США.
Стенограма дискусії з міністром закордонних справ Фінляндії Александером Стуббом
Новини
В Інституті світової політики виступив міністр закордонних справ Фінляндії
15:29 8-7-2010
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.