Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук виступила міжнародній конференції “НАТО та Україна: перспективи та можливості”, яка відбулась у посольстві Литви з нагоди перебрання дипломатичним представництвом повноважень контактного посольства НАТО в Україні.Участь у заході взяли міністри закордонних справ Литви та України Лінас Лінкявічюс та Павло Клімкін, а також заступники міністра оборони Литви та України – Маріус Велічка та Леонід Голопатюк.{2}
Лінас Лінкявічюс, Міністр закордонних справ Литви, Олег Кокошинський, віце-президент Атлантичної ради України, Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України та Володимир Огризко, Міністр закордонних справ України (2007-2009)
{1}
Альона Гетьманчук, директор Інституту світової політики, Леонід Голопатюк, перший заступник Міністра оборони України, Наталія Немилівська, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні та Маріус Велічка, заступник Міністра оборони Литви.
Альона Гетьманчук наголосила на існуванні невизначенності щодо майбутнього формату відносин України і НАТО: “Досі незрозуміло чи відмова від позаблокового статусу призведе до інтеграції України в НАТО, чи до нейтралітету, що навіть гірше за позаблоковий статус”.
“Лише російська агресія, наявність зовнішнього ворога змусили Україну замислитися над своєю безпекою. Однак і досі важко дати відповідь на питання, чи буде у Києва політична воля реформувати армію та безпековий сектор у відповідності до так званих стандартів НАТО, коли війна закінчиться. Можливо, знадобиться якась інша сильна мотивація, наприклад, повернення до Євроатлантичного курсу та отримання чіткої перспективи членства.
Наразі переваги членства України в НАТО є цілком зрозумілими навіть для простих українців, в той час як переваги партнерства викликають чимало запитань. “Членство або нічого” – такий підхід, однаково популярний і серед експертів, і серед громадськості. Якою є додана вартість партнерства без членства? Це питання мені часто задають не лише у Києві, а й по всій Україні,” – сказала Альона Гетьманчук.
Директор ІСП презентувала інфографіку про переваги співпраці з НАТО та розповіла про амбітний проект ІСП «Стратегічний дискусійний клуб», ціллю якого є розробка системних рішень для подолання головних загроз безпеці України та підвищення громадського контролю над сектором безпеки. Проект передбачає проведення змістовних публічних дискусій у Києві та обласних центрах щодо стратегічних питань національної безпеки України. У 2012-2013 рр. Інститут світової політики організував шість засідань Стратегічного дискусійного клубу у Києві , а в 2014 році засідання СДК відбулися у Харкові, Одесі та Запоріжжі.
{3}
Захід відвідали більш ніж 100 учасників, у тому числі депутати Верховної Ради, посли країн-членів та партнерів НАТО, представники МЗС та Міноборони України, експерти, голови громадських організацій.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.