Громадянському суспільству відводиться центральна роль у налагодженні діалогу між розділеними конфліктом суспільствами.На цьому наголосили учасники дискусії «Гарячі точки: роль неурядових організацій у налагодженні діалогу», що відбулася у рамках 3-го Форуму з організаційного розвитку.
Експерти з Вірменії, Грузії та Молдови поділилися власним досвідом роботи з врегулювання конфліктів та подолання їх наслідків. Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук виступила модератором дискусії.
Старший аналітик Інституту світової політики Леонід Літра, який брав участь у різних форматах молдавсько-придністровського діалогу, відзначив, що складність ведення ефективного діалогу полягає у наявності третьої сторони, однак відмовлятися від діалогу не можна.
{5}
Старший аналітик ІСП Леонід Літра
«Діалог на рівні громадянського суспільства повинен продовжуватися незалежно від того, на якому рівні офіційний діалог. У Молдові ми, наприклад, організували діалог на рівні експертів, який повторював офіційний формат переговорів», – заявив Літра
Карен Бекарян, голова НУО “Європейська інтеграція”, наголосив, що роботу з організаціями і населенням «по ту сторону барикад» потрібно почати якомога раніше: «кожний втрачений день – це втрачені люди». У свою чергу голова Міжнародного центру по конфліктам і переговорам Ніно Ціхіставі-Хуцішвілі звернула увагу на необхідність координації зусиль різних неурядових організацій, важливість солідарності та згуртованості всередині громадянського суспільства для ефективної роботи.
{4}
Карен Бекарян, голова НУО “Європейська інтеграція” (Вірменія), Ніно Ціхіставі-Хуцішвілі, голова Міжнародного центру по конфліктам і переговорам (Грузія) та директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук
Учасники одноголосно заявили, що українським неурядовим організаціям не варто чекати швидких результатів, а слід готуватися до довготривалої роботи. За їхніми словами, діалог необхідний, навіть з тими людьми, які ведуть себе неконструктивно або є політично заангажованими.
Підсумовуючи результати дискусії, директор ІСП Альона Гетьманчук відзначила, що перевагою України є розвинуте громадянське суспільство, яке може і готове брати на себе відповідальність.
“На момент виникнення конлікту в Україні, на відміну від Грузії та Молдови, вже існувало потужне громадянське суспільство. Крім того, воно не було настільки поляризованим як у інших пострадянських країн”, – пояснила Гетьманчук.
У вересні 2014 року ІСП спільно з “Кавказьким Домом” запустив проект “Україна: вихід із кризи через діалог”, важливою частиною якого є проведення ряду круглих столів між українськими та російськими експертами. Перша зустріч відбулася у Грузії 28-29 листопада.
3-тій Форум з організаційного розвитку проходив під назвою «Культура миру: як громадські об’єднання можуть розвинути свої спроможності діалогу та лідерства змін для розбудови і утвердження культури миру в Україні». Участь у Форумі взяли до 1000 представників різних українських та закордонних громадських організацій. Захід проходив 3-4 грудня у місті Київ.
{3}
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.