Інститут світової політики в рамках проекту «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів» представляє добірку карикатур, які відображають актуальну гендерну ситуацію в Україні та світі.За версією Всесвітнього економічного форуму, за показником дотримання гендерних прав Україна посідає лише 64-е місце із 135 країн. Наша держава справді прийняла чимало нормативно-правових актів, спрямованих на впровадження гендерної рівності, але відсутність практичного механізму реалізації робить ці норми неефективними. Існує величезний пробіл між законодавчою теорію і практичним відображенням рівноправ’я. Наприклад, сьогодні заробітна плата жінок в Україні становить 72,5% від заробітної плати чоловіків. Чи це означає, що жінки працюють менш ефективно? Ні. Згідно з дослідженням незалежного дослідницького консультаційного агентства Ponemon Institute, жінки як наймані працівники працюють більш наполегливо. Можливо, вони працюють менше? Але і це не відповідає дійсності: навіть більше – жінка працює на 4-6 годин довше, ніж чоловік (якщо врахувати також і неоплачувану роботу жінки у домашньому господарстві). Виходить, що жінки виконують роботу, а чоловіки підписують контракти, пожинають плоди цієї роботи. Гендерні стереотипи проявляються не лише в роботі, але й в освіті та сім’ї. В Україні 89% неповних сімей – це сім’ї, де дітей виховує одна мати. Що стосується чоловіків, то лише 2% в Україні беруть декретну відпустку із догляду за дитиною. Загалом, середньостатистичний український батько лише 4 хвилини в день приділяє вихованню дитини. Дослідження показують, що працевлаштовані жінки присвячують вихованню дітей удвічі більше часу, аніж безробітні чоловіки. \
Добірка карикатур на тему рівноправ’я дозволить замислитися над гендерною ситуацією в країні. Художня мова, можливо, виявиться більш переконливою, аніж мова статистики і аналітики.
Проект «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів» реалізується за підтримки Інтерньюз та Агентства США з міжнародного розвитку. Метою проекту є сприяння більш активній участі українських жінок в політичному та суспільному житті шляхом вивчення міжнародного досвіду. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.
{1}
{2}
{3}
{4}
{5}
{6}
{7}
{8}
{9}
{10}
{11}
{12}
{13}
{14}
{15}
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.