У відеоблозі для ІСП Марі Мендрас, cтарший науковий працівник Трансатлантичної академії (Вашингтон) та професор Паризької школи міжнародних відносин, розповіла про зміну у відносинах ЄС з Росією та Україною.На разі минуло вже 2 роки з того моменту, як Росія анексувала Крим, і весь цей час український уряд втримує країну на плаву. Це не так просто: зрозуміло, що миру на Донбасі немає, а російські військові все ще присутні там, але український уряд працює.Як на мене, для європейських урядів і для усього Європейського Союзу найголовніше зараз – побачити нову політичну і економічну рішучість тут, у Києві, а також активніше долучатися до системних та економічних реформ.
Найбільш важливою в даному контексті є судова реформа, адже відомо, що в кожному можливому випадку переходу до демократії якість та незалежність судів є найважливішими чинниками. Ми розуміємо, що це не легко через ситуацію в Криму і на сході Донбасу, але країни Заходу та міжнародні організації бажають розвитку та процвітання для українського народу і української держави. Тому світова спільнота і надалі підтримуватиме Україну. Я не думаю, що ЄС послабить санкції проти російської влади, адже ми не бачимо жодних змін у позиції Росії щодо України.
Понад те, впродовж цих двох років з того часу, як новий уряд прийшов до влади в Києві, Україна стала центральним питанням європейської безпеки та розвитку, фактично ставши епіцентром європейської політики.
Сьогодні Україна є великою державою в центрі європейського континенту, і вона відіграватиме ключову роль у майбутніх відносинах між Росією та Європою. І ми у Франції сподіваємося, що Україна буде розвиватися таким чином, що у майбутньому ми матимемо змогу повернутися до партнерських стосунків з Росією. Сьогодні ми бачимо великі зміни: на разі європейці розуміють, що Україна не є перешкодою у встановленні добрих відносин з Росією, а навпаки.
Якщо ми зможемо встановити партнерські взаємини з Україною, це з часом допоможе нам налагодити стосунки з російською владою, російськими бізнес-колами та російським суспільством. Отже, Україна не є стіною між нами та Росією, а навпаки. Проте, виправлення ситуації потребує часу.
Щоб переглянути відеоблог (англійською мовою) перейдіть за посиланням.
Візит Марі Мендрас до України відбувся в рамках проекту “Робочий візит закордонних експертів до Києва з метою розвіювання міфів про Україну в Євросоюзі”. Ініціатива здійснюється у рамках проекту «Ініціативи з розвитку українських аналітичних центрів» Міжнародного фонду «Відродження» (IRF) у співпраці з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF), за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.