Публікації

b-00092956-a-00002097
Перспектива членства в ЄС для Грузії, Молдови та України: неможлива, забута чи прихована?

12:25 25-7-2016

Дискусійну записку підготували Леонід Літра, старший аналітик Інституту світової політики (Україна, Молдова) та Іване Чхіквадзе, менеджер програм з європейської інтеграції Фундації “Відкрите суспільство” (Грузія).Завантажити повний текст записки можна тут.\
ВСТУП

У час випробувань Європейський Союз намагається подолати багато кризових ситуацій. Фінансова криза, проблема безробіття, наплив біженців та питання міграції змінили бачення як ЄС, так і на ЄС. Незважаючи на проблеми, з якими ЄС сьогодні зіштовхується, європейський проект, як і раніше, не втрачає своєї привабливості для східних сусідів ЄС. Асоційовані країни, такі як Грузія, Молдова та Україна, хоча й непослідовно, але демонструють свою готовність до подальшого зближення з ЄС, тримаючи курс, перш за все, на членство.
Ця записка не ставить під сумнів право трьох країн на подання заяви на членство в ЄС, а швидше передбачає, що юридичне визнання перспективи членства прописане в Статті 49 Договору про Європейський Союз. Однак всередині ЄС немає консолідованої політичної підтримки цього кроку, а трактування Статті 49 відрізняється від країни до країни. Тому, незважаючи на проблеми всередині ЄС, питання перспективи членства в ЄС для асоційованих країн полягає не в тому, чи це станеться, а коли це станеться.