Переміщення ядерної ракетної зброї до Криму було б важко приховати, стверджує військовий експерт Ігор Козій. Так він прокоментував повідомлення про те, що Росія розмістила на тимчасово окупованому півострові ракетний комплекс стратегічного призначення «Тополь». А фахівець Олег Жданов припускає, що перегони озброєнь між США та Росією спрямовані на те, щоб економічно виснажити останню.
Заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков зазначив, що він взагалі не вірить в правдивість подібних даних. Оскільки, на думку експерта, розміщення подібної зброї в Криму взагалі недоцільне.
«Розміщення у Криму ґрунтового ракетного комплексу стратегічного призначення, або це буде «Тополь», «Тополь-М», «Ярс», не має ніякого значення військового, тобто переваг. Тому чисто з військової точки зору розміщувати його – це повний абсурд. Мені важко повірити, що у Криму була розміщена подібна система. По-друге, ціллю цих систем є не Україна. Міжконтинентальні балістичні ракети створюються для ударів по головному супротивнику гіпотетичному – це Сполучені Штати Америки. У випадку України, Росія має інші системи. Єдине, у що я можу повірити, для чого такі речі може Росія розмістити гіпотетично якісь заряди ядерні на складах – це для того, щоб показати, що Крим є територією Росії. Тобто, розміщуючи ядерну зброю в Криму, вони мітять територію», – припускає Бєлєсков.
Хоча вся інформація, пов’язана з передислокацією та розміщенням ядерної зброї, повністю секретна, повністю приховати її важко, зазначає військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій. Особливо це стосується установки «Тополь-М», яка, за його словами, сягає 21 метру в довжину.
«Тополь» за своєму конфігурацією – це така здорова бандура, яку просто так не сховаєш. Її треба ще на Кримський півострів затягнути. А що стосується ядерних боєголовок – можу сказати, що «Феодосія-13» свого часу була саме тим сховищем, яке обслуговувало ядерні боєголовки», – сказав Козій в ефірі «Ранкової Свободи».
Він припускає, що установку могли переправити на півострів на борту літака ІЛ-76 або своїм ходом, хоча в такому разі не береться назвати конкретний маршрут.
Крім того, Козій підкреслює, що наявність ядерної зброї ще не означає наявності ядерної боєголовки.
«Як правило, ядерна боєголовка зберігається окремо, в так званих пересувних чи стаціонарних сховищах, які відповідають тільки за те, що цю боєголовку утримують в належному стані. Коли приходить відповідний сигнал, вони їх передають безпосередньо в той підрозділ, який вже її доставляє. Мається на увазі – ракетний, артилерійський, авіаційний чи інший підрозділ», – каже експерт.
Маючи потужну армію, легко вести політичні перемови – Жданов
Військовий експерт Олег Жданов визнає, що Росія має потребу в ядерній зброї і відновлює об’єкти зберігання ядерних боєзарядів і має необхідну стратегічну авіацію, проте також додає, країни, зацікавлені в контролі за ядерним озброєнням, моніторять ситуацію в Криму.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.