Проекти

b-00006486-a-00001204
Вуличні євроуніверситети

14:40 5-11-2013

Інститут світової політики 19 березня 2013 року запустив адвокаційну кампанію на підтримку європейської інтеграції України «Є краща сторона Європи» за допомогою “Вуличних євроуніверситетів”.Мета проекту полягала у тому, щоб українським політикам нагадати про те, яку державу вони повинні будувати, а українським громадянам – про те, яку країну вони повинні вимагати від влади. Ідея слогану «Є краща сторона Європи!» полягає у тому, що Україна – це теж Європа, але може бути і краща сторона Європи, яку на сьогодні уособлює Європейський Союз, і до якої українцям варто прагнути.
На початку кампанії за ініціативою Інституту світової політики на центральних вулицях Києва було розміщено сіті-лайти під назвою «Є краща сторона Європи!». У цілому було розроблено чотири макети, які демонстрували переваги інтеграції України до Європейського Союзу.
Наступним етапом цієї інформаційної кампанії стало – проведення «Вуличних євроуніверситетів» в центральних та південних областях України. За шість місяців команда Інституту світової політики проїхала з «Вуличними євроуніверситетами» понад 9 тисяч кілометрів, що дорівнює відстані від Києва до Кейптаун (ПАР), та завітала до тринадцяти областей України і АР Крим.
{2}

«Вуличний університет» – метафорична назва публічних заходів, під час яких експерти з відповідної теми напряму спілкуються з пересічними громадянами. Під час «Вуличних євроуніверситетів» дипломати країн-членів ЄС та експерти Інституту світової політики розповідали про перспективи та виклики європейської інтеграції, а також зміст Угоди про асоціацію з ЄС. Серед почесних лекторів “Вуличних євроуніверситетів” були: голова Делегації Євросоюзу в Україні Ян Томбінські, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, посол Франції в Україні Ален Ремі, посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, заступник посла ФРН в Україні Анка Фельдгузен, заступник голови Представництва ЄС в Україні Марія Юрікова та інші.

Крім того, у рамках «Вуличного євроуніверситету» відбувалася виставка карикатур про негативний вплив проявів пострадянськості та наочні переваги інтеграції до ЄС, доповнені цифрами та фактами. Відомі українські художники – Марина Туровська, Костянтин Казанцев, Ігор Бежук та Олексій Кустовський – на замовлення ІСП створили серію яскравих малюнків, що доступно розкривають відмінності життя в ЄС та Україні у більш як 20 сферах.
{3}
Щоб завантажити брошуру «Є краща сторона Європи!» натисніть тут.
У брошурі зібрані всі карикатури, що виставлялися під час «Вуличних євроуніверситетів», а також статистичні дані та відгуки жителів Києва, Дніпропетровська, Одеси та Вінниці.
«Вуличні євроуніверситети» відбулись у 18 містах – Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуці, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах, Житомирі, Запоріжжі та Сімферополі. Загалом, гостями унікального для України заходу стали близько 35 тисяч українців.
Фоторепортажі з «Вуличних євроуніверситетів»:
Одеса
{6}
Дніпропетровськ
{7}
Вінниця
{8}
Київ

Чернігів та Ніжин
{16}
{9}
Полтава та Кременчуг
{10}
Суми та Конотоп
{11}
Кіровоград
{12}
Кривий Ріг
Миколаїв
{14}
{1}
Черкаси
{15}
Херсон
{18}

Житомир
{20}
{13}
Запоріжжя
{19}
{17}
Сімферополь
29 жовтня 2013 року Інститут світової політики презентував результати проекту “Вуличний євроуніверситет”: «Що думають в регіонах про ЄС? Досвід Інституту світової політики». Експерти ІСП та дипломати країн-членів ЄС поділилися своїми враженнями від спілкування з українцями в регіонах на тему європейської інтеграції. ІСП визначило три найбільш проєвропейські та три найбільш антиєвропейські міста, базуючись на таких критеріях: налаштованість місцевої влади на європейський курс, рівень політичної обізнаності населення, активність місцевих громадських організацій та медіа. Найбільш теплий прийом команді ІСП був влаштований у Ніжині, Кривому Розі та Сумах. Найбільші труднощі з організацією заходу були у Харкові (тут “Вуличний євроуніверситет” так і не відбувся), Запоріжжі та Кіровограді. Pезультати проекту у форматі презентації PowerPoint.

{4}
Фоторепортаж
{5}
Дана кампанія – один із елементів масштабного проекту «М’яка сила України в Європейському Союзі», який реалізується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Проект «Вуличний євроуніверситет» був також підтриманий Global Reporting та Swedish Institute, Посольством Великої Британії та Посольством Королівства Швеція.

Успішний досвід ІСП у промотуванні європейської інтеграції вирішили перейняти в Молдові, де в липні 2014 року також стартували ”Вуличні євроуніверситети”.

Поект ІСП “Є краща сторона Європи” отримав своє продовження у рамках ініціативи Центру європейської інформації у Полтавській області та громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України «Дні Європи 2014. Діалоги про цінності». Презентація проекту відбулася 6 травня 2014 року в Інституті світової політики.

Спражнім визнанням проекту “Є краща сторона Європи” стала нагорода від Policy Association for Open Society (PASOS), яка 2013 року присудила ІСП друге місце у своїй PASOS Think Tank Achievement Award 2013.