Україна є європейською країною з великим потенціалом і відтак має має всі шанси в майбутньому стати членом Європейського Союзу. Про це під час публічної лекції на тему: “Зачароване коло – Україна-ЄС” в Інституті світової політики заявила данський політик.На мою думку, Україна має великий потенціал і в майбутньому має всі шанси стати членом ЄС”, – сказала Х.Северінсен, додавши при цьому, що ЄС потребує великого рівня інтеграцїі законодавства, а це означає, що можливі такі самі проблеми і виклики, які були в Румунії і Болгарії.
Данський політик вважає, що у 2005 році у відповідь на події в Україні, які вразили світ, Європейський Союз мав запропонувати нашій державі тіснішу співпрацю. Але цей момент було втрачено через те, що ЄС вважав себе надто перевантаженим новими країнами-членами, які щойно приєдналися до нього. “ЄС мав сказати тоді: приходьте до нас. Це довгий шлях, але наприкінці цього шляху є світло. Я вважаю, що це була втрачена можливість, тому що на той час була дуже добра ситуація, аби зробити таку заяву”, – зазначила Х.Северінсен. Вона підкреслила, що знає багато європейських парламентаріїв, які поділяють її думку, і висловила надію, що план “Східного партнерства” буде першим кроком у цьому напрямку.
Водночас Х.Северінсен переконана, що Україні й самій треба діяти, а не “сидіти й чекати, як сором’язливій дівчині, коли її запросять на танець”. За її словами, українці вже вирішили самі для себе, як вони ставляться до демократичних цінностей, верховенства закону і прав людини, вони хочуть жити в країні, вільній від корупції, бажають, щоб бізнесове законодавство було прозорішим, а державні інституції – відповідальнішими. “Такі речі мають бути зроблені не для Європи, а для вас самих. А для ЄС важливо допомогти Україні створити більш сильне громадянське суспільство”, – підкреслила данський політик.
Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу, чи вважає вона, що ЄС, будуючи відносини з Україною, бере до уваги позицію Росії щодо євроінтеграції нашої держави, Х.Северінсен зазначила, що саме тому вона згадала про втрачену у 2005 році можливість, коли Європа мала запропонувати Україні розпочати довгий шлях до ЄС. “Але в будь-якому разі саме у ваших інтересах мати спільні з Європейським Союзом стандарти, щоб скептики, які ще залишилися, не могли ухилитися від позитивної відповіді на питання про участь України в ЄС, тому що вона є європейською країною”, – наголосила Х.Севернісен.
Вона додала, що питання інтеграції України в ЄС, на її думку, має більшу перспективу, ніж питання приєднання до НАТО, “бо хто може бути проти безвізового режиму або режиму вільної торгівлі”.
Comments theme
Comments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments themeComments.