Publication

b-00000050-a-00000029
Северінсен вважає, що Україна має всі шанси стати членом ЄС

04:24 PM 16-12-2009

Україна є європейською країною з великим потенціалом і відтак має має всі шанси в майбутньому стати членом Європейського Союзу. Про це під час публічної лекції на тему: “Зачароване коло – Україна-ЄС” в Інституті світової політики заявила данський політик.На мою думку, Україна має великий потенціал і в майбутньому має всі шанси стати членом ЄС”, – сказала Х.Северінсен, додавши при цьому, що ЄС потребує великого рівня інтеграцїі законодавства, а це означає, що можливі такі самі проблеми і виклики, які були в Румунії і Болгарії.

Данський політик вважає, що у 2005 році у відповідь на події в Україні, які вразили світ, Європейський Союз мав запропонувати нашій державі тіснішу співпрацю. Але цей момент було втрачено через те, що ЄС вважав себе надто перевантаженим новими країнами-членами, які щойно приєдналися до нього. “ЄС мав сказати тоді: приходьте до нас. Це довгий шлях, але наприкінці цього шляху є світло. Я вважаю, що це була втрачена можливість, тому що на той час була дуже добра ситуація, аби зробити таку заяву”, – зазначила Х.Северінсен. Вона підкреслила, що знає багато європейських парламентаріїв, які поділяють її думку, і висловила надію, що план “Східного партнерства” буде першим кроком у цьому напрямку.

Водночас Х.Северінсен переконана, що Україні й самій треба діяти, а не “сидіти й чекати, як сором’язливій дівчині, коли її запросять на танець”. За її словами, українці вже вирішили самі для себе, як вони ставляться до демократичних цінностей, верховенства закону і прав людини, вони хочуть жити в країні, вільній від корупції, бажають, щоб бізнесове законодавство було прозорішим, а державні інституції – відповідальнішими. “Такі речі мають бути зроблені не для Європи, а для вас самих. А для ЄС важливо допомогти Україні створити більш сильне громадянське суспільство”, – підкреслила данський політик.

Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу, чи вважає вона, що ЄС, будуючи відносини з Україною, бере до уваги позицію Росії щодо євроінтеграції нашої держави, Х.Северінсен зазначила, що саме тому вона згадала про втрачену у 2005 році можливість, коли Європа мала запропонувати Україні розпочати довгий шлях до ЄС. “Але в будь-якому разі саме у ваших інтересах мати спільні з Європейським Союзом стандарти, щоб скептики, які ще залишилися, не могли ухилитися від позитивної відповіді на питання про участь України в ЄС, тому що вона є європейською країною”, – наголосила Х.Севернісен.

Вона додала, що питання інтеграції України в ЄС, на її думку, має більшу перспективу, ніж питання приєднання до НАТО, “бо хто може бути проти безвізового режиму або режиму вільної торгівлі”.